Wiem, że polsatowskie bloki reklamowe obrosły już legendą, mówi się, że są tak długie, że w trakcie ludzie zapominają co oglądają, mówi się, że w trakcie ich trwania ludzie piszą ostatni rozdział pracy magisterskiej. Tak czy inaczej – reklamy są fajne.

Reklamy są fajne – Oppo

Wiecie jaka jest funkcja reklamy w telewizji w 21 wieku? Po angielsku nazwałbym to “show off”, czyli pokazać się. Trudno wymagać, żeby reklama telewizyjna sprzedawała, gdy mamy media społecznościowe, które pozwalają na idealne targetowanie reklam.

Innymi słowy – reklama w tv, to działania dzisiaj głównie wizerunkowe, pozycjonujące markę i informacyjne. Tak by w efekcie końcowym jasno nakreślić kim jest odbiorca marki i co reprezentuje są marka.

I tutaj wkracza reklama marki Oppo. I dość szeroki temat zmian funkcji produktów np. telefonów komórkowych. Mówię o tej reklamie:

Czy reklama jest dobra? Tak. Nie masz wątpliwości, do czego służy to urządzenie – do robienia nocnych zdjęć i nocnych wideo. Wiadomo – jak to telefon. 

Reklama zapewne spełnia założenia producenta o pozycjonowaniu marki telefonów Oppo jako urządzeń foto-wideo, bardziej niż służących do dzwonienia lub korzystania z internetu. Tutaj uwaga – nazwa urządzenie wskazuje dość jasno, że nastawia się także i na szybki internet.

Reklama jest ciemna, bo to przecież wideo do zdjęć i nagrań w nocy, do tego czasami pokazywane są zdjęcia zrobione tym aparatem jasne jakby robione w dzień. Co ciekawe zdjęcia nie są profesjonalne – nikt nie mówi, że komórka zastąpi profesjonalny sprzęt, ponieważ te nocne zdjęcia ostatecznie lądują na socialach.

PODSUMOWUJĄC

Reklama jest dobra, ale banalna. Nawet jeśli pokazuje niebanalną sytuację – kreatywną walkę z plamami. Wszystko jest rąbnięte w oczywistość. 

Ocena to takie mocne 6/10. Kreatywność marna, ale plus z Prokopa.

CIEKAWOSTKA

Oto reklama telefonu komórkowego sprzed dwudziestu lat. Zwróć uwagę co jest kluczowe w Nokii – że dzwoni, jesteś w kontakcie. Produkty dzieli raptem 20 lat, ale technologicznie i ofertowo dzieli je przepaść. “Co druga minuta gratis” i “ogólnopolski zasięg”, a kto ciekawy niech sprawdzi po ile były wtedy SMSy! No i Małysz z rodzinką w pakiecie w reklamie to też punkt bonusowy będzie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest