Jeśli szukasz inspiracji lub pomysłu na posta w swoich socjalach, to już przestań – mam dla Ciebie listę gotowych pomysłów na posty na Facebooka i Instagram. Wiem, że moje wstępy w tym przypadku nie będą miały większego znaczenia, dlatego przejdźmy do rzeczy.

 1. Przed i po – malujesz, robisz makeup, strony internetowe? Materiał leży i czego, żeby brać.
 2. Zdjęcie „zza sceny” – podobnie jak wyżej – pokaż swój warsztat tak jak w filmach „making of…”.
 3. Podziel się wiedzą – przeczytałeś coś interesującego W BRANŻY, udostępnij to innym.
 4. Odpowiedz na pytania – a przynajmniej na jedno najczęściej powracające, analogicznie u mnie pojawił się wpis (a nawet seria – ile to kosztuje i dlaczego tak drogo).http://bit.ly/3382eDo
  http://bit.ly/2Zsy23i
  http://bit.ly/2GyOmsb
 5. Ciekawy fakt branżowy – czy wiesz, kiedy powstała i po co pierwsza strona internetowa? Albo, jaka jest najstarsza strona internetowa dzisiaj? Albo, kiedy i po co zaczęto robić pierwsze makijaże? Albo, kiedy zmieniły one funkcję z militarnej na estetyczną? No to jedziesz z tym koksem!
 6. Infografika – jest tego od groma i możesz udostępniać gotowe lub stworzyć swoją, polecam np. Canvę, jest zestaw grafik idealnie nadających się na infografikę.
 7. Ulubione zasoby – no to jest morze postów – skąd bierzesz pomysły, inspirację, zdjęcia itd. itd.
 8. Ulubione narzędzia – niezależnie czy jesteś drwalem, malarzem, czy programistą – ludzie są ciekawi czym/na czym pracujemy.
 9. Ulubiona apka/usługa – ja ostatnio odkryłem Zapier, nie wiem, jak ja mogłem bez tego żyć?! Zobacz: http://bit.ly/2SK83Cb
 10. Ulubiony influencer – to też morze możliwości. Sam mam ponad tuzin.
 11. Wybór A/B – sam byłem zaskoczony, jak chętnie ludzie klikają ankiety! Wolisz białe czy czarne? Wolisz samochodem czy samolotem? Oko niebieskie czy smokey (nie pytajcie skąd wiem co to jest…)
 12. Ankiety – wybierz ulubione itp.
 13. Co byś zrobił… – to może być kilka podpunktów: z… mając… gdybyś… itd. Ludzie piszą, bo ich cieszy, że kogoś to obchodzi.
 14. Święta – czy wiesz, że są kalendarze marketerów, świąt mało znanych i świąt wymyślonych? Na każdy dzień coś się znajdzie, ty tylko wykombinuj jak to pożenić ze swoją działalnością.
 15. RTM – zerknij na punkt 14. I poczytaj: http://bit.ly/30ZVHbV
 16. Masz hobby? – No to masz pomysł na kilka postów. Żeby nie było zgrzytu, dlaczego na swoim fanapage’u nt. wędkarstwa muchowego, nagle piszesz o spawaniu plastików (też nie pytajcie skąd wiem), uzasadnij to np. hasztagiem #lazysunday i jedziesz z tematem.
 17. Uchyl rąbka tajemnicy i pokaż trochę prywaty np. dziecięcą stópke w niedzielne przedpołudnie i podpis „tylko jedna istota na świecie sprawia, że wszystko przestaje być ważne” i pierdyliard serduszek sam się zrobi.
 18. A ludzie wiedzą skąd jesteś? Gdzie pracujesz? A może to ciekawe miasto? Powiedz coś o nim innym. No chyba, że to Radom lub Sosnowiec, wtedy nie. (TO ŻART OFKORS)
 19. Co Cię odpręża? – na co dzień spawasz plastiki, ale odprężasz się rozwiązując Hipotezę Goldbacha (jest coś takiego…)? Powiedz o tym światu!
 20. Nowy wpis na bloga – jeden co 20 dni, da się zrobić.
 21. Odgrzanie starego wpisu. Grono Twoich fanów się zmienia, jedni przychodzą, inni odchodzą, to normalne. Nowi na bank nie czytali starszego wpisu.
 22. Konkurs! – to zawsze działa tylko pamiętaj, żeby zrobić to legalnie.
 23. Wideo lub lajwik – ludzie lubią wchodzić w interakcję, jeśli Twoja społeczność jest wierna lub/i dość duża zrób lajwa z pytaniami lub pokaż jak wygląda Twoja praca.

I to z grubsza tyle. Powyżej lista 23 pozycji, które mogą wystarczyć na 23 lub 30 dni. I tak naprawdę możesz powtarzać ją bez końca. Powiem więcej – możesz z góry zaplanować te posty na miesiąc. Zajmie Ci to około 6 godzin, ale potem niczym się nie martwisz, a na pewno nie modlisz się inspirację i natchnienie.

Masz jakieś swoje „evergreeny” do postów? Dawaj do komentarzy :).

PS. Jeszcze zdjęcia kotów możesz wrzucać, podobno zawsze działają 😉

1 komentarz

 1. Tomasz

  Najważniejsze jest dawać dużo wartości i sprawdzać, co najlepiej działa. Dzięki za przydatne wskazówki.

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest