No cóż kwarantanna w większym lub mniejszym stopniu staje się faktem. W ramach profilaktyki zamknięto szkoły, uczelnie, a także restauracje, galerie handlowe i dyskoteki. Ponieważ dla wielu osób wolna niedziela jest tragedią kreatywną, to nadchodzące czternaście dni może być armagedonem rodzinnym. W związku z tym oto krótki poradnik w kategorii „Notatki”, na tego tego co robić w czasie kwarantanny.

Home cinema

Kina zamknięte? Zrób swoje. Oczywiście możesz jedynie odpalić telewizor jakiegoś Netflixa lub HBO, ale podejdź do tego kreatywniej. Jeśli masz dzieci – zróbcie domową pizzę lub popcorn, bilety do kina, do tego domowa lemoniada do picia itp. Przygotujcie miejsca siedzące i odpalcie, ale tylko coś czego nikt nie oglądał.

Pamiętaj! Istnieje nie tylko Netflix i HBO, przypominam, że świetną ofertę posiada także strona vod.tvp.pl – chociażby kapitalne spektakle teatru telewizji, na przykład: dla dorosłych „Mistrz i Małgorzata”, spektakl zrealizowany w Teatrze Osterwy w Lublinie lub starsza wersja bardziej fabularna, a do tego z mistrzowską obsadą.

Camping lub piknik

Skoro campingi i podróże są niewskazane to tylko te w dużych skupiskach, a jak duże skupisko masz we własnym ogrodzie lub salonie? Wiadomo dopóki pogoda nie poprawi się opcja domowego campingu lub domowego pikniku odpada. Rozbijcie obóz w salonie! Nikt nie ucierpi jeśli na kilka dni rozciągniecie w pokoju kilka sznurków i kocy. Jako oświetlenie zastosujcie lampki choinkowe. W dzieciństwie budowaliśmy forty z krzeseł i poduszek.

Jeśli chcesz spędzić czas z drugą połówką i nie macie dzieci to weź się chłopie wysil – koc, dwa dania, deser, do tego wino i świecie (dla bezpieczeństwa te elektryczne) lub zwykłe lampki choinkowe. Aha i tym razem nie uruchamiajcie telewizora, poczytajcie książki, pogadajcie wreszcie. Jeśli chcesz odpal komputer i wejdź w ten link, natura zapewniona na 8 godzin.

Zagrajcie w to razem

Kiedy zapomnieliśmy, że gry to nie tylko komputer lub konsola? W podstawówce w czasie lekcji wychowawczych graliśmy w gry z kolegami i bez komputerów. Niezależnie od tego czy masz dzieci czy jesteście we dwójkę – wyciągnijcie kartki (w kratkę) i zacznijcie grać w statki vel. okręty. Potrzeba kartek i długopisów tyle ilu grających. Plansza 10×10 kratek podpisane od A do J, a także od 1 do 10. W środku okręty: 4×1 (jednomasztowe), 3×2 (dwumasztowe), 2×3 (trzymasztowe) i 1×4 (czteromasztowiec). W razie potrzeby zerknij tutaj.

Jak nie statki to kalambury – pokazujcie lub rysujcie. Nie martw się – nie musisz wymyślać haseł, już ktoś to zrobił za Ciebie, na tej stronie. To jeszcze chociażby gra w cymbergaja na zwyczajnym stole lub w kapsle na podłodze.

Kreatywność to podstawa

Odpal trochę mózgownicę, kilka ćwiczeń na kreatywność znajdziesz na moim blogu w pierwszym wpisie o tutaj. Lub jeśli te już wykorzystałeś to jeszcze zajrzyj do drugiego wpisu o tutaj.

Zróbcie masę solną lub papierową, to dosłownie nieskończona kopalnie pomysłów niezależnie od wieku. Gotowy twór możecie pomalować. Jak zrobić masę papierową przeczytasz na przykład tutaj. Przepis na masę solną to też żadna fizyka kwantowa i jest na przykład tutaj.

Inne pomysły

  • przygotujcie rodzinny album w aplikacji komputerowej lub ze zdjęć, które już macie w domu,
  • zbudujcie coś, możecie użyć klocków np. Lego lub wszystkiego co macie w domu – karty do gry, zeszyty lub książki,
  • przygotujcie scrapbooka z wakacji – taki album ze wszystkiego – bierzesz zeszyt i wklejasz zdjęcia, sznurki, muszelki itp.,
  • upieczcie razem ciasteczka – nie musisz robić zakupów, większość przepisów to mąka, woda i cukier,
  • graj w planszówki lub układajcie puzzle jeśli macie je w domu,
  • nagrajcie razem wideo np. odcinek jakiegoś serialu lub film ,
  • zagrajcie w chowanego, ale z zawiązanymi oczami, pomyśl ile to możliwości jeśli gracie tylko ze swoją drugą połówką ;),
  • sprzątnijcie w szafach – co co? kiedyś i tak trzeba było to zrobić!,
  • nie idź do galerii handlowej (bo i tak jest zamknięta) idźcie do lasu na spacer, wirusy wszelakie i tak nie lubią świeżego powietrza.

Masz jakieś inne pomysły? Pisz!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest